Klub akrobatyki sportowej - UKS "ISKRA" MDK Piła

                              zdjęcia  z  treningu

    Zajęcia odbywają  się na obiekcie MOSiR przy ul. Żeromskiego 90 w Pile 

    Prowadzone są w następujących grupach:    

    -    sekcji akrobatyki sportowej i skoków na trampolinie

                zajęcia:      grupa A    poniedziałki    17.45     -    19.15

                                                     środy             17.45    -    19.15

                                                     piątki             18.00   -    19.15

                          grupa B    poniedziałki     16.30    -    17.45

                                                     środy             16.30    -    17.45

                                                     czwartki         16.30   -    17.45

    -    zespołu gimnastyki ogólnorozwojowej   dla dzieci  6 - 9 lat

                zajęcia:      grupa C-1    wtorki          16.00   -    16.55

                                                       piątki           16.00    -    16.55

                                 grupa C-2    wtorki          17.00    -    17.55

                                                       piątki           17.00    -    17.55

                   

    -        Sprawdzian grupy gimnastycznej - "Postęp w opanowaniu nowych ćwiczeń gimnastycznych"

            - Piła 24.04.2009r.

    Szkoleniowcami  Uczniowskiego  KlubSportowego  „ISKRA”  MDK  w  Pile  są:

       Roman RafińskiBarbara Rudniewska,    Wiesława Małowicka.          

                                                                                                            zamknij

                  Rok 2010   -   osiągnięcia  i  udział  w  imprezach :

-    15.06.2010r. - Piła - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w akrobatyce sportowej, skokach

     na trampolinie i na ścieżce akrobatycznej. Makroregion województw: Zachodniopomorskie i Wielkopolskie.

     Udział wzięło łącznie 121 dziewcząt i chłopców w wieku  8 –14 lat. Startowały reprezentacje klubów: 

     AZS-AWF Poznań, UKS „Tramp” SP-69 Poznań, MKKS  „Darzbór” Szczecinek, UKS „Jedynka” Leszno,

     KS „Żak” Wałcz i UKS „Iskra” MDK Piła  (gospodarz zawodów ). Start w programie PZAS dla klas: trzecia i młodzieżowa. 

         Ważniejsze  wyniki  zawodników  z  Piły:

          Skoki akrobatyczne chłopców ( na ścieżce )  - na  14

             3 m. – brązowy medal  -   Krawczyk  Dominik,

          Skoki synchroniczne na trampolinie chłopców ( na  7)

             2 m. – srebrny medal  - Subczyński Karol i Krzysztof Strzelec,

            Dwójki  dziewcząt  ( na  18 )

            2 m. – srebrny medal -  Ewa Garcia – Fernandez i Zuzanna Stolc,

            3 m. – brązowy  medal – Julia Dzwoniarek i Barbara  Romanowska,

            5 m. – Oliwia  Wołyniec  i Jagoda  Śmigielska,

          Dwójki  mieszane   ( na 7 )   

            2 m. – srebrny medal  -  Krawczyk  Dominik  i  Gabriela  Janus,

      Trójki  dziewcząt   ( na  9 ).

             1 – złoty medal -  Ewa Garcia – Fernandez, Jagoda Śmigielska i Zuzanna Stolc,

      

-    04 –06.06.2010 r.- Brenna - Zawody  PUCHAR  POLSKI  

         Kurowski  Kacper    -  12 miejsce         /21

         Burdziak  Łukasz    -  15 miejsce        /21

        w skokach synchronicznych Łukasz Burdziak i Kacper Kurowski - 7 miejsce /9

        Bartosz Czechowicz  -  7 miejsce  / 16,  w programie klasy drugiej.

-    21-22.05.21010 r.  -  Grodzisk Wielkopolski - Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Trampoliny PZAS Nr 2

         Kurowski  Kacper    -  7 miejsce         /20

         Burdziak  Łukasz    -  9 miejsce        /20

         W zawodach udział wziął po raz pierwszy Bartosz Czechowicz  (13 na 17)

-    24.04.2010 r. - Międzywojewódzki Turniej w kl. Młodzieżowej akrobatyce sportowej z okazji 700-lecia

     miasta Szczecinka    ( miejsca 1 – 6 )

skoki dziewcząt  ( na 23 ):  z n/klubu startowało 6 dziewcząt:

1. Makowska Nel Julita; 2. Dzwoniarek Julia; 3. Romanowska Barbara;         

4. Śmigielska Jagoda;    5. Kutz Agnieszka.

skoki chłopców: (na 15):  ( z Piły 4 )

2. Krawczyk Dominik;    5.Strzelec Krzysztof;  6. Subczyński Karol.

 dwójki dziewcząt  -  na  19 -  ( z Piły 4  dwójki)

1. Garcia  Ewa, Stolc Zuzanna;  4. Romanowska Barbara, Dzwoniarek Julia;

dwójki mieszane   na  5

3. Janus Gabriela, Krawczyk Dominik

trójki dziewcząt    na  9

1. Garcia Ewa, Stolc Zuzanna, Śmigielska Jagoda

Punktacja drużynowa klubów łączna dziewcząt i chłopców

Miejsce

Klub

   Pkt.

1.

KS „Żak” Wałcz

    72

2.

UKS „Iskra” Piła

    59

3.

MKKS „Darzbór” Szczecinek drużyna I

    55

4.

MKKS „Darzbór” Szczecinek drużyna II

    35

5.

UKS „Kociewie” Starogard Gdański

    19

6.

UKAS „Akrosport” Szczecinek

    10

Punktacja drużynowa dziewcząt - UKS „Iskra” Piła - zdobyła  pierwsze miejsce ( puchar ).  

Ogółem w zawodach startowało 86. zawodników

-    27.03.2010 r. - Poznań - Eliminacje Strefowych do  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 

        Wystawiliśmy: 

dwójka żeńska w kl. II  -  AGNIESZKA KOCHMAŃSKA - JULIA KOTARAK 

Trampolina:  skoki indywidualne:

 Maja Szymańska - kl. III  

 Karol Subczyński i Krzysztof Strzelec  -  kl.  III

 Bartosz Czechowicz -  kl.  II

 Do  Finałów OOM w Warszawie zakwalifikowali się:

 Agnieszka Kochmańska, Julia Kotarak  i Bartosz Czechowicz.

-    18-20.03.2010 r.  - ACHEEN - NIEMCY Turniej Międzynarodowy - Skoki na trampolinie  

      na  wniosek Komisji Trampoliny PZAS  do  udziału w zawodach  został  powołany

    ŁUKASZ BURDZIAK – Członek Kadry Narodowej Juniorów.  W konkurencji startowało 65 zawodników,

     Łukasz zdobył  39 miejsce.

-    20.03.2010 r. - Piła  - Wiosenny Turniej Młodzików i Juniorów

      KS „Żak” Wałcz  i  UKS  „Iskra” Piła.  Z n/ klubu startowało 16 osób.

Trójki  żeńskie - klasa III ; Paulina Plewa, Julia Hryckiewicz, Julia Kotarak  - I miejsce.

Trójki  żeńskie - klasa młodzików; Ewa  Garcia – Jagoda Śmigielska  - Barbara Romanowska - I miejsce.

Dwójki żeńskie - klasa młodzików: Jagoda Śmigielska - Zuzanna  Stolc - I miejsce.

Skoki akrobatyczne dziewcząt - klasa młodzików  ( na  15 );  Ewa  Garcia  - I miejsce.

Skoki akrobatyczne chłopców  ( na 10 ):  Bartosz  Czechowicz - I miejsce.

-    05-07 marca 2010r. -  Zielona  Góra -  Mistrzostwa Polski Seniorów

        w skokach synchronicznych klasy pierwszej (Junior) Łukasz Burdziak i Kacper Kurowski zdobyli  trzecie miejsce

      

-    26-27.02.2010r. - Brzeg Dolny koło Wrocławia  - Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny PZAS w Skokach na Trampolinie.

     Nasi zawodnicy weszli do ścisłego finału i tam zdobyli:

         Burdziak  Łukasz    -  4 miejsce         -  90,20  pkt   

         Kurowski  Kacper    -  6 miejsce         -  84,80  pkt    

-    12.12.2009r. - Pilski Międzywojewódzki Turniej Młodzików i Juniorów „GWIAZDKA – 2009”        

   Start w klasach: młodzików, III, 

Skoki akrobatyczne dziewcząt - klasa młodzików:  ( na 23 )

  1. DZWONIAREK  JULIA

  2. GARCIA   EWA 

  3. WOŁYNIEC  OLIWIA

  4. MAKOWSKA  NEL

  5. POZORSKA  ZUZANNA

  6. ROMANOWSKA  BARBARA

Skoki akrobatyczne chłopców - klasa  młodzików:  ( na 13 )

   1. STRZELEC  KRZYSZTOF

   2. KRAWCZYK  DOMINIK

   5. GIERAK  JAKUB

   6. WIŚNIEWSKI  KAJETAN                  

Dwójki  dziewcząt  -  klasa  młodzików

    1. GARCIA EWA - ŚMIGIELSKA JAGODA,

    4. WOŁYNIEC OLIWIA - KRZYŻANEK MARCELINA

Dwójki  dziewcząt  - klasa  III

      1. KOCHMAŃSKA  AGNIESZKA - KOTARAK JULIA

Trójki  dziewcząt  -  klasa  młodzików

     4. STOLC ZUZANNA - JANUS GABRIELA - SIKORSKA JOANNA

     5. KORBA JULIA - JANICKA OLIWIA - DZWONIAREK JULIA

Trójki  dziewcząt  -  klasa  III

     1. KOCHMAŃSKA AGNIESZKA - HRYCKIEWICZ JULIA - KOTARAK JULIA

Dwójki mieszane -  klasa młodzików

     1. LALKA DAWID - WEGNER MARTYNA  

     2. STRZELEC KRZYSZTOF - KRZYŻANEK MARCELINA                   

Skoki  na  trampolinie  dziewcząt -  klasa III

    1. SZYMAŃSKA MAJA   

Skoki  na trampolinie chłopców -  klasa  III

    1.  CZECHOWICZ  BARTOSZ

Skoki na trampolinie  chłopców - klasa  II

   1. KOSMATKA  PAWEŁ

Skoki  na trampolinie dziewcząt - klasa  młodzików

   1. KOTARAK JULIA

Skoki na trampolinie chłopców - klasa młodzików

  1. SUBCZYŃSKI KAROL

Skoki   na  trampolinie  dziewcząt   -  klasa  „pierwszy  krok”

  1.  MAKOWSKA NEL

  2.  MRUGALSKA  JUDYTA

  3.  KORBA  JULIA

  4.  POŁYNIAK  JAGODA

  5.  BILIK  ALEKSANDRA

  6.  JANICKA  OLIWIA   ( łącznie  startowało  15 osób  wszystkie  z  Piły ).

Skoki na  trampolinie  chłopców - klasa  „pierwszy  krok”

   1.  KRAWCZYK  DOMINIAK

   2.  STRZELEC  KRZYSZTOF

   3.  WIŚNIEWSKI  KAJETAN

   4.  GIERAK  JAKUB

   5. MAKOWSKI  KONRAD

-    27 – 29.11.2009 - Rzeszów - Zawody  Grand Prix  im. Stanisłąwa  Geronia –

     Zawody w obsadzie międzynarodowej, w skokach na trampolinie mężczyzn zgłoszonych było 21 osób;

     PZAS dopuścił naszych dwóch zawodników  

         Burdziak  Łukasz    -  8 miejsce        

         Kurowski  Kacper    - 14 miejsce    

-    07.12.2009r. - IX  Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw dzieci i młodzieży w Pile        

     klasy startu  „pierwszy krok” i młodzicy. Organizatorzy: Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej  

     i UKS „Iskra”  MDK  Piła. Ilość  uczestników:  58

   Na posiedzeniu Zarządu PZAS - za całokształt postępu i w uzyskaniu dużej progresji trudności w skokach na trampolinie, 

        ŁUKASZ BURDZIAK został powołany do Kadry Narodowej Juniorów na  pierwsze  półrocze 2010 roku.

-    11.11.2009 r.  - Pilski  Turniej  z okazji Dnia Niepodległości , 

     z  n/ klubu startowało 36 osób.  

-    23– 24.10.2009 r. - Jawor koło Legnicy - Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny PZAS w  Skokach na Trampolinie.

         Łukasz BURDZIAK    -  5 miejsce w finale

      Kacper  KUROWSKI    -   12 miejsce         

-    24.09.2009 r. – Pokaz ćwiczeń dla grupy dzieci uczestniczących w  „Czwartakach LA” 

      miejsce  hala MOSiR  (udział wzięło 19 zawodników ); pokaz  obejrzało  ok. 250 osób.

-    5.09.2009 r. - Międzynarodowy  Turniej  Juniorów  „Winobranie” -  Zielona Góra

          Powołania na zawody z ramienia  PZAS, z naszego klubu został powołany Łukasz Burdziak.

          Uplasował  się  na VIII miejscu,  na  15.  

                          Rok 2009   -   osiągnięcia  i  udział  w  imprezach :

-    13-14.06.2009r. - Babimost - Mistrzostwa Polski Seniorów

            Skoki synchroniczne na trampolinie mężczyzn klasa I – 3 miejsce Łukasz Burdziak Kacper Kurowski

        Skoki indywidualne na trampolinie mężczyzn klasa I – 9 miejsce Łukasz Burdziak, 11 miejsce Kacper Kurowski

       

-    07.06.2009r. - Poznań - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Akrobatyce Sportowej,

     województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Łącznie wzięło w nich udział 120 dziewcząt

     i chłopców w wieku 7-14 lat.

            Skoki akrobatyczne chłopców (na ścieżce) – 3 miejsce Bartosz Czechowicz

            Skoki na trampolinie chłopców – 5 miejsce Bartosz Czechowicz, 7 miejsce Karol Subczyński

            Dwójki  dziewcząt – 1 miejsce i złoty medal Agnieszka Kochmańska i Julia Kotarak

            Dwójki  mieszane – 3 miejsce
Dominik Krawczyk i Zuzanna Pozorska

                                        4 miejsce Krzysztof Strzelec i Marcelina Krzyżanek
 
            Trójki  dziewcząt – 1 miejsce 
Paulina Plewa, Agnieszka Kochmańska i Julia Kotarak

                                          2 miejsce Oliwia Wołyniec, Jagoda Śmigielska i Ewa Garcia

                                          6 miejsce – Maja Szymańska, Agnieszka Dembska i Agnieszka Chwałek

       

-    5-6.06.2009r. - Sobótka k/Wrocławia - Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w Skokach

     na Trampolinie (zawody PZAS)

            Skoki na trampolinie mężczyzn klasa I - finał

                                         Łukasz Burdziak

                                         Kacper Kurowski

-    25.04.2009 - Międzywojewódzki Turniej w Akrobatyce Sportowej - Wałcz

     

                                                                                                                zamknij